98Blogs

جذابت ترین اخبار و مطالب از سرار اینترنت

هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

question_answer رادیاتور خودرو چیست و چگونه عمل می کند؟

در ابتدا به توضیح مختصری از عملکرد و ساز و کار خودرو به صورت کلی می پردازیم و در ادامه این مقاله به بحث درباره قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو می پردازیم.

خودرو انرژی و قدرت مورد نیاز برای حرکت را از طریق انفجار سوخت در موتور به دست می آورد. به صورت طبیعی عمل انفجار سوخت، علاوه بر آزاد کردن انرژی دارای گرما نیز می باشد.

اگر در خودرو قطعاتی برای خنک کردن موتور ماشین وجود نداشته باشد، سازوکار خودرو با مشکل مواجه خواهد شد. طراحان برای جبران گرمای حاصل شده از انفجار سوخت، قطعه ای را طراحی کرده اند که امروزه به آن رادیاتور گفته می شود.

رادیاتور یک محفظه به شکل مشبک است که برای خنک کردن آبی داغ شده توسط گرمای موتور استفاده می شود فضای داخل رادیاتور Radiator به صورت شبکه بندی می باشد.

در چند ساله اخیر، کمپانی ایساکو به ساخت خودرو هایی مانند پژو 405 پرداخته است. اما این کمپانی تنها وظیفه مونتاژ قطعات را دارد و تمامی قطعات وارداتی می باشند.

با توجه به شرایط کشور ما ایران در این چند سال، و با وجود تحریم ها میزان واردات محصولات و قطعات به ایران کاهش یافته است.

علل تغییر قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو چیست؟

تغییرات قیمت قطعات به خصوص قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو ، به سه مورد بسیار مهم و اساسی مرتبط می باشد: تحریم – تقاضا – کیفیت

در ادامه به بررسی هر یک از این سه مورد به صورت جداگانه پرداخته ایم.

تحریم: اصلی ترین و مهم ترین علت افزایش و یا کاهش قیمت قطعات به خصوص قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو می باشد. در چند ساله اخیر، کشور ما به دلیل تحریم های پی در پی، واردات کالاهای خود را بسیار کم کرده است به طوری که قیمت کالاها به خصوص قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو به شدت افزایش یافته است.

تقاضا: با توجه به ینکه پژو 405 ایساکو یکی از خودرو های داخلی به شمار می آید، از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد. به دلیل قیمت مناسب پژو 405 ایساکو، متقاضی برای این خودرو بسیار زیاد است. 

مالکان خودرو های پژو 405 ایساکو نیز برای تعویض رادیاتور های خود اقدام می کنند. پس می توان یکی از دلایل موثر در افزایش قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو می باشد.

کیفیت: با اکتفا کردن به یک ضرب المثل قدیمی که می گوید: هیچ ارزانی بی علت نیست. می توان این مورد را توضیح دارد. این ضرب المثل بدین معناست که یکی از افزایش قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو افزایش کیفیت آن می باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که افزایش قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو دلیلی قطعی برای بالا رفتن کیفیت آن نمی باشد.

اگر شما مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت رادیاتور پژو 405 ایساکو می باشید می توانید به سایت یدک یار مراجعه نموده و از مقاله های مفید و تخصصی آن در این زمینه بهره مند شوید.

سایت یدک یار یکی از معتبر ترین و بزرگترین سایت های داخلی در زمینه قطعات خودرو و قیمت آن ها می باشد.  پیشنهاد میکنیم حتما به این سایت مراجعه کنید.


yadakyar

کلمات کلیدی: قیمت ,رادیاتور ,پژو ,ایساکو ,خودرو ,قطعات ,قیمت رادیاتور ,رادیاتور پژو ,می باشد ,به صورت ,ایساکو می ,قیمت رادیاتور پژو ,به خصوص قیمت ,خصوص قیمت را

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up

فروشگاه اینترنتی فرش

خرید مستقیم فرش از کارخانه !!
تفاوت قیمت با فروشگاه های سطح شهر 30 الی 50%